Doprava

Příjezd a odjezd:

Centrální letiště má vynikající spojení do všech koutů. „Bio/hazard“ kontroly při příletu. Kontroly bot a stanu jako na Zélandu. Nepřivážet žádné jídlo!

Doprava v zemi:

Letenky mezi ostrovy velmi drahé, cena cca 250 NZD/jeden let. O víkendech mívají online výprodej akčních letenek za 99 NZD. Na sousední Aitutaki Island spoje několikrát za den. Pozor na ostatní ostrovy jsou lety třeba jen jednou za týden i méně! Navíc často dlouho dopředu vyrezervované! Váháte-li navštívit jiné ostrovy než hlavní Rarogonga a Aitutaki, přímo to volá po plánování dopředu!

Bus objíždí Rarotonga Island 1x za hodinu, cena 2 NZD/1 jízda.

Půjčení motorky cca 25 NZD/den, nutno pořídit místní řidičský průkaz za 20 NZD na policejní stanici v hlavním městě. Motorky jsou tu všude a vpravdě dělají na Rarotonze dost rambajs.

Kolo: cca 10 NZD/den. Objet ostrov doslova svádí. Silnice je však úzká, hlučná, plná mopedů – pět minut po zaplacení bicyklového pronájmu na celý den začne víc svádět kolo hodit do křoví. Dobře se dívejte, možná tam nějaké najdete!

Loď je levnější než letadlo, ale bere víc starostí a především času. Oněch pár teček v atlasu je v realitě nesmírně rozlehlé území, někam doplout znamená i 4 dny a víc. Hustý korálový útes a častá neexistence mol dělají z přistání něco mezi romantikou-dobrodružstvím a smrtí. Plánujete-li cestovat lodí, zapomeňte na 10denní dovolenou. Potřebujete čas! …a pár oprášit pár motlitbiček 🙂

S aktualizací tohoto online průvodce nám pomohla Eva Palátová.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: