HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Vietnam


POSLEDNÍ DISKUSE

Vietnam: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo ve Vietnamu uniknout: Sapu, Halong a nedaleké tunely Cu Chi, historické městečko Hoi An, plavba deltou Mekongu, šnorchlování na souostroví Phu Quoc, chrámy My Son, národní park Cat Tien, Mramorové hory, královský komplex Hué, Vietnamskou vysočinu nebo Hanoj. A nezapomeňte si před cestou do Vietnamu zkusit uvařit vyhlášenou polévku Pho.Cestopisy z Vietnamu

Při pobřeží Vietnamu se rozkládají úzké nížiny, ve vnitrozemí se pak vypínají až 3000 metrů vysoké hory. Nacházejí se zde delty dvou významných asijských řek, Mekongu na jihu a Rudé řeky na severu. Úrodné níže položené oblasti se zelenají nekonečnými rýžovými políčky a tropickými lesy. Vietnam často sužují tajfuny.

Rybí trh, Vietnam

Jihoasijský přímořský stát v zadní Indii na pobřeží Jihočínského moře má více jak dvoutisíciletou historii. Především dějiny posledního století však v této oblasti byly velmi pohnuté. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Vietnamu.

 

květinoví Hmongové, Vietnamkvětinoví Hmongové, Vietnam

herci vodní loutkového divadla, Hanoiherci vodní loutkového divadla, Hanoi

Jazykové a etnické rozdělení Indočíny (rok 1970)Jazykové a etnické rozdělení Indočíny (1970)


Zajímavost ve Vietnamu

Někdejší francouzská Indočína vyhlásila nezávislost v roce 1945, což ale vzbudilo ozbrojenou reakci Francouzů. Ženevská dohoda mezi Vietnamem a Francouzi z roku 1954 zemi rozdělila na dvě zóny, z nichž sever pod vedením Ho Či Minha se vydal komunistickou cestou, zatímco jih podporovaly USA. Vedle krvavé Vietnamské války, která vypukla v 60. letech a v níž bojovaly statisíce amerických vojáků, přišla další zkouška - konflikt s kambodžskýmy Rudými Khméry. V roce 1976 se severní a jižní část Vietnamu spojily v jednotný stát.

Další fotky z Vietnamu si můžete prohlédnout v naší galerii.


07.12.2016, Redakce


CESTOVATELSKÝ TWEET

Nikdy neříkej, že něco nejde. Musíš jen chtít a jít si za tím.

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

Sponzorováno