HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

13.10.2020 V současnosti nejsou cesty do Turecka omezeny, nicméně je nutné zakoupit tureckou SIM kartu s tarifem premium a přes ni provést registraci každého člena skupiny kvůli trasování. Opatření se liší podle provincií – někde platí povinnost roušek na veřejnosti.

Turecko je velmi bezpečnou zemí, rozhodně bezpečnější než velká většina střední a západní Evropy. Protože jde o zemi muslimskou, ženy i muži by měli chodi přiměřeně oblečeni, tj. plavky jen na pláži.

Krátké kalhoty a tílka také nejsou považována za dostatečně slušné oblečení a na východě země jsou vysloveně nevhodné. V JV části Turecka, zejména v blízkosti hranice s Irákem a Sýrií probíhají čas od času násilnosti spojené se snahou Kurdů o větší emancipaci. Malá občanská válka, která zde dříve probíhala, už je ale deset let za námi.

Turecko patří mezi země s největším počtem dopravních nehod a nejvyšší úmrtností. Je nutné věnovat zvýšenou pozornost ostatním účastníkům silničního provozu. Dopravní předpisy jsou obdobné těm v ČR, v praxi se však často nerespektují.[cut] Velmi ostražití by měli být chodci, protože v Turecku je uplatňováno „pravidlo absolutní přednosti motorového vozidla“. Při řízení automobilu dává řidič na vědomí svou přítomnost ostatním řidičům zejména troubením, použití světelné signalizace neznamená dávání přednosti ale právě naopak.

Mezi ČR a Tureckem není uzavřena dohoda o bezplatném poskytování zdravotní péče, a proto je nezbytně nutné, aby čeští občané cestující do Turecka byli pojištění pro zahraničí. Privátní zdravotnická péče je nicméně na vysoké úrovni. Turecko naštěstí nepředstavuje obzvlášť vysoké zdravotní riziko pro běžného cestovatele.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: