HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Doprava

Vzhledem k hornatosti Tibetu je zde doprava poměrně složitá a některé oblasti jdou dostupné pouze pěšky, což také dodává Tibetu onu neopakovatelnou atmosféru. Nejsnáze se do země dostaneteletadlem. Lhasa totiž disponuje letištěm, kam je možné doletět z Kathmandu i Čcheng-tu, hlavního města jihovýchodní čínské provincie S‘-čchuan.

Na území TAO za současných podmínek nesmí cizinci využívat veřejné dopravy. Používat MHD na území Lhasy je povolené. Pokud chcete cestovat autem mimo Lhasu, musíte si koupit turistický zájezd, CK Vám dá k dispozici auto a řidiče. Můžete si tak trasu cesty naplánovat podle svého přání.

V tibetských oblastech mimo TAO se budete muset spolehnout na vlastní schopnost domlouvání dopravy. Veřejná doprava funguje jen sporadicky, spoj každým směrem existuje většinou jeden denně a odjíždí brzy ráno. Jízdenky je nejlepší kupovat den dopředu. U autobusových stanic čekají od rána také řidiči 8 místných minibusů. Každý jezdí trasy jiným směrem, ceny nabízejí podobné jako autobusová společnost, ale čekají až se auto naplní do posledního místa. Lze si je také pronajmout celé, musíte pak zaplatit za všechna volná sedadla. V oblastech mimo TAO se dá také stopovat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: