Stručný průvodce

Co by Vám nemělo uniknout: živé hlavní město Taipei, Orchidejový ostrov, přírodní park Kuantu, buddhistické centrum Shihtoushan, mramorový kaňon Taroko, chrámy v Tainanu, jezero Sun Moon, socha Velkého Buddhy v horském parku Pakuashan.

Cestopisy z Taiwanu

Taiwan byl v minulosti právem nazýván IlhaFormosa překrásný ostrov. Pět taiwanských horských hřebenů zaujímá téměř polovinu celkové rozlohy ostrova, ale vedle nich se tu nachází i slunečné písčité pláže, husté lesy s potůčky a vodopády a poklidný venkov s rýžovými poli a palmovými háji. Ostrov bývá stižen zemětřeseními a tajfuny, které jsou pro tuto oblast typické.

Chianq Kai-Shekovo náměstí, brána

Ve městech se chrámy a památky upomínající na čínské i japonské kulturní dědictví mísí s moderními věžáky. Vládne čilý ruch, který vrcholí v noci. Na nočních trzích lze ochutnat prakticky všechno, co se hýbe, kvete a roste – hadi, kachní hlavy, bambus, syrové mušle, žáby. Taiwan je totiž vyhlášenou kulinářskou destinací a řada návštěvníků sem jezdí speciálně za jídlem. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Taiwanu.

Zajímavosti v Taiwanu

Po komunistické revoluci v kontinentální Číně nalezl na Taiwanu azyl dosavadní vládce Čankajšek. Jeho strana Kuomintang vládla Taiwanu až do prohraných voleb v roce 2001. Kuomintang podporoval tržní hospodářství a vyvaroval se masových represí svých odpůrců, nicméně až do počátku 90. let vládl stejně neomezeně jako jeho komunističtí rivalové na kontinentu. Čína stále považuje Taiwan za součást svého území, proto je ostrovní stát do velké míry v politické izolaci. Ekonomicky se mu ale daří více než dobře, patří stále mezi “asijské tygry„. Taiwan může sloužit jako dobré východisko dalších cest po východní Asii, neboť se nachází v přibližně stejné vzdálenosti od Japonska a Koreje na severu, Filipín na jihu a pevninské Číny na západě.

Další fotky z Taiwanu si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: