Kuchyně

Na Taiwanu je mnoho cenově dostupných restaurací. Vypadají často spíše jako bufety (plastové židle atd.), ale jídlo ve většině z nich nemá chybu. Spousta rýže, nudlí. Vařená zelenina. Masa spíše střídmě.

Rozhodně doporučuji večerní trhy, kde se prodává spousta místních specialit téměř za hubičku. Trhy najdete i v menších městech, nejvyhlášenější jsou v bývalém hlavním městě Tainan, i v Taipei jich ale najdete rovnou několik.

Restaurace západního stylu bývají poměrně drahé.

Co ochutnat?

Velmi oblíbené jsou tu vývary s nudlemi a zeleninou – naším oblíbeným pokrmem se stala hovězí polévka s nudlemi různé pálivosti. Rozšířené jsou i polévky s plněnými knedlíčky.

Pokud jste milovníci mořských plodů, je Taiwan tím pravým místem, kde si dát do nosu. Nejširší nabídka čerstvých mořských potvor bývá na nočních trzích.

Nenechte si ujít místní čaje! Nejrůznější druhy čaje od zelených odrůd po černé se nejčastěji servírují studené, sami si můžete určit množstí ledu a cukru. Oblíbenou variantou je také mléčný čaj „milk tea“. Vynálezem Taiwanců je také tzv. „bubble tea“, do něhož se přidávají ještě černé žužu kuličky, které pak nasáváte širším brčkem.

S aktualizací online průvodce Taiwanem nám pomohla Veronika Tomanová. Více o jejich aktivitách najdete na www.veronikasadventure.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: