Doprava

K řízení osobního automobilu vám postačí náš řidičský průkaz, pokud obsahuje překlad do arabštiny. Při kratší době pobytu si můžete zapůjčit vůz, v Saúdské Arábii nabízejí své služby místní i renomované mezinárodní společnosti. Minimální věk pro půjčení vozidla je 25 let, ženám se vozy nepůjčují.

Jen přibližně jedna pětina cest má pevný povrch, ale silniční síť se neustále opravuje, zkvalitňuje a rozšiřuje a všechny hlavní trasy jsou ve výborném stavu. Expresní silnice fungují mezi Džidou (Jeddah) a Medínou a mezi Džidou a Dammamem. Silniční zvyklosti řidičů jsou často nevyzpytatelné, především ve východní provincii. Podobně je to s dělením viny při dopravních nehodách a řidiči i při nejmenších přestupcích často končí ve vězení.[cut]

Autobusová doprava není příliš úspěšná, ale seznam cílových stanic se neustále rozšiřuje. Ve vozech jsou speciální sekce pro ženy.

Taxi stojí ve větších městech, ale často jsou předražené a nemají taxametry. Jízdné je proto dobré dojednat před nasednutím.

Železniční doprava je tu kvalitní, ale nepříliš rozšířená. Součástí vlakových souprav jsou často klimatizované, lůžkové i restaurační vozy.

Pro cesty podél pobřeží si můžete zkusit najmout typickou loď dhow.

Vnitrostátní letecké linky spojují celkem 19 různých měst a vzhledem k velikosti země stojí jejich využití za úvahu.

Džidda má více mezinárodních spojů než Rijád.[/cut]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: