Covid, zdraví a bezpečnost

14.12.2020 Vstup do země je možný na nejvíce 10 dní bez víz. Cestovatelé musí mít potvrzení o letu zpátky a rezervaci hotelu, vyplněný cestovní formulář, negativní PCR test (další test podstoupí na letišti). Dále se podmínky liší podle délky pobytu (7 nebo 10 dní): Po negativním testu je možnost zůstat 7 dní, pak mohou cestovatelé vyrazit na cestu. Pokud se jedná o 10-ti denní pobyt je nutná izolace na 7 dní a je nutné nošení trasovacího náramku. Je také nutné mít měsíční pojištění, a to i na tyto krátké pobyty, aby pokrylo případnou dlouhou hospitalizaci. Rovněž staženou aplikaci Tarassud+ (7 dní) a Hmushrif (10 dní).

14.10.2020 Cestovatelům je vstup do země zakázán.

Zkušenosti čtenářů

petr

Od ledna 2021 Omán umožňuje pobyt občanům 103 zemí včetně ČR na základě víza, které lze zdarma obdržet jak na letištích, tak na pozemních hraničních přechodech. Pro obdržení takového víza musejí být splněny následující podmínky: délka pobytu nesmí překročit 14 dnů, platná rezervace v hotelu, zpáteční letenka a zdravotní pojištění na jeden měsíc pokrývající i náklady spojené s léčbou onemocnění covid-19. Všichni čeští občané, kteří cestují na delší dobu než 14 dnů nebo účel jejich cesty je jiný než turistika (vzdělání, práce, obchod apod.) musejí žádat o elektronické vízum (https://evisa.rop.gov.om) a splnit další náležitosti související s bojem proti šíření covid-19.

Marcel

petr: dik za info, tak to si muzou nechat, kdyz je to stale bavi. Jako dobrodruh, cestuji stale ale tam kde nejsou moc pratelsky, proste nejedu. Takze Oman necham na cerne listine.

P.
Marcel:

S tím zdravotním pojištěním a bojem proti covidu si Petr vymýšlí. To už dávno neplatí. Kdo nemá rezervaci hotelů (a ta lze když tak zrušit, i když asi ne na následujících pár nocí), zaplatí si e-vízum, jak to platí delší dobu (pro někoho to teď zjednodušení je). Ománci (a tam pracující Indové atd.) jsou přátelští.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: