HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Internet, telefon, média

Internet

Internet je v zemi hojně rozšířen, stále běžnější je také wi-fi, rychlost připojení však velmi kolísá a časté jsou také výpadky elektřiny.

Telefon

Pevné telefonní linky jsou rozšířeny v mnoha místech, nahrazují je však telefony mobilní, pokrytí signálem se stále zlepšuje. V současnosti lze SIM karty jedné společnosti koupit již za 1,50 USD, pokrytí je však omezeno na velká města – ještě v roce 2009 stála SIM karta 2 000 USD (dva tisíce dolarů).

Místní hovory je možné uskutečnit z telefonních ústředen ve větších městech, z hotelů nebo ze stánků na ulici, které bývají buď státní nebo soukromé; hovory z hotelů nebo ze soukromých hovoren bývají o něco dražší.

Mezinárodní hovory poskytují opět státní telefonní hovorny, některé hotely nebo soukromé hovorny.

Noviny a televize

Po uvolnění cenzury nastal rozmach ve vydávání místních periodik, většinu novin a časopisů lze však přirovnat k bulváru. Několik titulů vychází v angličtině.

Na mnoha domech uvidíte přijímače satelitního vysílání a v mnoha hotelech budete mít možnost sledovat několik zahraničních kanálů včetně zpravodajského vysílání v angličtině, němčině a francouzštině.

Mapy

Teprve v posledních několika letech je možné v Myanmě koupit či získat zadarmo mapy země, většinou se však jedná o reklamní mapy, které nejsou velmi podrobné.

Podrobné a kvalitní mapy je třeba zakoupit před cesto do země.

Mapy Yangonu, Mandalaje a archeologické oblasti Baganu dostupné v Myanmě jsou však dostatečně podrobné a velmi kvalitní a přesné.

S aktualizací online průvodce Barmou nám pomohl průvodce, překladatel a fotograf Jan Styblík.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: