HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

4.1.2021 Lety jsou zrušeny konce ledna 2021.

14.10.2020 Lety do země jsou zrušeny do konce prosince 2020.

Myanma je pro turisty extrémně bezpečnou zemí, k okradení turistů prakticky vůbec nedochází. Osamělý turista se nemusí bát okradení či přepadení ani v temných částech města, zavazadla nechaná bez dozoru vám s největší pravděpodobnosti nějaký místní sám od sebe pohlídá. Pokud někde něco zapomenete či ztratíte, s největší pravděpodobností se místní budou snažit vás najít a věci vám vrátit.

Technický stav většiny vozidel je velmi špatný, se zkvalitňováním některých úseků silnic dochází ke zvyšování rychlosti jízdy a tím i ke zvýšení rizika dopravní nehody. Podobně i na úzkých a strmých horských silnicích občas dochází ke zřícení vozidel.

Rychlostní silnici Yangon – Nay Pyi Taw – Mandalaj se přezdívá „silnice smrti“.

Dostupnost lékařské péče je kromě Yangonu a Mandalaje stále velmi omezená, za ošetření je třeba zaplatit hotově a pro pojišťovnu si vyžádat potvrzení o úhradě.

V Yangonu bylo otevřeno mnoho soukromých klinik, často zahraničních, ve kterých je lékařská péče na velmi dobré úrovni – ošetření je však velmi drahé.

Největším zdrojem zdravotních potíží turistů bývá jídlo, je třeba si dávat pozor především na čerstvou zeleninu a nedostatečně tepelně upravené maso.

Ve vesnicích a menších městech dochází k výpadkům dodávek elektrické energie velmi často, častěji však také i v Mandalaji a Yangonu. Je tedy velmi vhodné mít sebou svítilnu, zejména při večerních procházkách městem. Podél komunikací bývají kanalizační stoky hluboké přes půl metru, které často nebývají zakryté. Mnoho cyklistů či řidičů motocyklů i aut jezdí i po tmě bez světel.

S aktualizací online průvodce Barmou nám pomohl průvodce, překladatel a fotograf Jan Styblík.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: