Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: mešity a bazar v metropoli Malé, laguny ostrova Kaashidhoo, atol Kaafu, tradiční bubny a tance na ostrově Thulusdhoo, buddhistické památky na atolu Thoddoo.

Cestopisy z Malediv

Jestli existuje na Zemi nějaký poslední ráj, pak jsou to Maledivy. Toto souostroví leží těsně pod rovníkem v Indickém oceánu jihozápadně od Cejlonu a Indie a tvoří je 19 hlavních korálových ostrovů. Celkově však Maledivy zahrnují celých 1196 atolů, z nichž pouze 200 je obydleno. Zajímavé je, že žádné místo na souostroví nedosahuje výšky přes 2,5 metrů nad hladinou moře.

Dělo z objeveného vraku, Maledivy

Průzračná voda, bílé pláže, šumící palmy a jiskřivě modré nebe vyvolávají pocit nekonečnosti, volnosti a klidu. Z letadla se vám naskytne pohled na dechberoucí krásu přírody v modrých hlubinách oceánu, na blankytné ostrovy a ostrůvky. Místní laguny patří k nekrásnějším na světě, a proto není divu, že se Maledivy staly vyhledávanou turistickou destinací. Díky atolům jsou navíc vyhlášeným místem na potápění. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy a reportáže z Malediv.

Zajímavosti na Maledivách

Rozkvetlý turistický průmysl nicméně toto místo dělá poněkud nepřístupným pro backpackery a všechny, kdo cestují s pár korunami v kapse. Souostroví pokrývají hotelové rezidence, hlavní město Malé působí na pohled ospalým dojmem. Samotní Maledivané se svou tradiční kulturou žijí v uzavřeném společenství domorodých vesnic.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: