Peníze a ceny

Maledivy jsou specifická ostrovní země. Ostrovy jsou pak rozděleny na ostrovy, kde žijí místní obyvatelé a ostrovy, kde jsou resorty pro turisty. Podle toho jaký ostrov, takové ceny. Na místním ostrově je nejlepší nakupovat v supermarketech, všude zaplatíte USD. Na trzích je levná zelenina, ovoce, ryby.

V resortech máte vše od jídla v ceně ubytování. Zaplatíte nejvíce za vodu (150 Kč/1,5l). Alkohol dostanete jen v resortech za velmi vysokou cenu. Přivážíte-li alkohol, na letišti vám ho deponují a při odletu zase vrátí.

Zkušenosti čtenářů

Martina Vrbová

Ahoj všem, kdo chcete v této době (březen 2021) cestovat na Maledivy. Teď jsme se vrátili z ostrova Maafushi. Pokud hledáte něco, kde potkáte místní obyvatele a za celkem rozumnou cenu se ubytujete, je Maafushi pro Vás. My jsme zde byli 14 dní a to je myslím minimum. Někdo si pobyt prodloužil hned. My jsme to udělali později a o 4 dny. Původně jsme měli být jen na 10 dní. Přebukování letu u Qatar Airways bylo velmi snadné. Ceny na ostrově jsou celkem přijatelné a pokud nechcete špičkový hotel, můžete se ubytovat i za 1000,-/noc pro dva. Při delším pobytu je možná i domluva slevy. Ceny za večeři se dají pořídit i za cenu 10,- USD/osobu a můžete sníst a vypít co chcete. Arena hotel to má za 12,- USD, ale chtějí platit pití. Nápoje jsou trošku dražší. Např. Fresh Juice 4-6 USD, ale jsou moc dobré a u Bikini beach je cca 20 barů či kaváren, kde je seženete i levněji. Na ostrově jsou dvě větší pláže u Kaani hotelu na severu ostrova je bikini beach, tam můžete v plavkách a druhá je na SV a ta je jen v oblečení a koupou se tam i místní, ale je tam úžasný korálový útes, pro potápění. Po příletu doporučuji si hned zakoupit elastické triko a kalhoty s UV filtrem, jinak se hned spálíte. Hodně se mažte a určitě nechoďte na slunce mezi 11-14h. Nebo jen v oblečení pro potápění. My jsme pořídili za 25,- USD triko i kalhoty dohromady. Taky si kupte krém s UV faktorem 110 na obličej. Slunce opaluje i ve stínu, tak ať se nespálíte hned první dny. Pokud už se spálíte, hned si kupte Aloe, je to taková zelená lahvička, 300ml za 120,- rufií. Kurz je 1,5 Kč/1 rufie. Můžete platit v dolarech, ale je lepší kurz, když si to vyměníte za rufie, buď na letišti, nebo na ostrově. I tam je banka. Kurz cca 15,- rufií za dolar. Neplaťte kartou, je to zbytečně drahé.
Pokud chcete nějaké rady, jak odcestovat, nebo jak zařídit výlety, mohu Vám poradit. Pište na mail vrbova.hk@gmail.com. Šťastnou cestu. Martina

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: