HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Internet, telefon, média

Ve větších a turisticky zajímavých místech je běžně dostupný internet. Zejména Biškek je internetovými kavárnami doslova posetý, zvláště v centru.

V řadě internetových kaváren je k dispozici internetový telefon s relativně nízkými cenami jak po SNS, tak i do vzdálenějšího zahraničí. Rozvíjí se i síť mobilních operátorů. K dispozici jsou přinejmenším dvě společnosti, které nabízejí i systém předplacených karet: http://www.bitelgsm.kg, http://www.megacom.kg). Bitel má lepší pokrytí, zatímco Megacom má zajímavější tarify (bezplatná předplacená SIM karta).

V Kyrgyzstánu je ve Střední Asii relativně největší svoboda tisku, a tak místní stánky přetékají řadou novin a časopisů. Nejpopulárnější je především Večernij Biškek (http://www.vb.kg), Moja Stolica – novosti (http://www.msn.kg). Z týdeníků je populární například Dělo No. (http://delo.to.kg)  nebo Obščestvennyj rejting (http://www.pr.kg). Dostupné jsou i kyrgyzské mutace ruských deníků (například Argumenty i fakty). Souhrnné zpravodajství pro celou Střední Asii lze najít například na stránce http://www.centrasia.ru nebo na http://www.ferghana.ru. Z televizních stanic je běžně dostupná kyrgyzská televize, která vysílá část programů v ruštině, stejně jako ruské televizní stanice.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: