Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: metropole Kuvajt City s atrakcemi moderního velkoměsta i starobylým Šejchovým palácem, vykopávky na ostrově Failakai, výlety do pouště z města Al-Ahmadi.

Cestopisy z Kuvajtu

Kuvajt je typický arabský ropný emirát s moderní velkoměstskou architekturou, bohatými mešitami a pískem zavátými stopami někdejších beduínských kmenů. Dnes už země nenese známky irácké anexe z roku 1990. V zemi dosud zůstalo množství min a nevybuchlé munice. Vláda rozhodla znovu vystavět Kuvajt tak, jak vypadal před iráckou agresí.

KUVAJT

Kuvajt je velice vzácným cílem pro cestovatele. Turistika je omezena především na obchodní cesty nebo návštěvy rodinných příslušníků, neboť tato silně islámsky orientovaná země se snaží přísnou vízovou politikou zabránit pronikání západních “volných mravů”. Dalším faktorem nepřejícím cestování je náročné klima.

Zajímavosti v Kuvajtu

Zemi pokrývá poušť a polopoušť, v letních měsících suché horko překračuje až 50 °C a pouštní písečné bouře tu nejsou ojedinělým jevem. Většina mořského pobřeží je zastavěna, takže přístup je možný hlavně na hotelových a znečištěných městských veřejných plážích. Cizince, kteří do Kuvajtu přeci jen proniknou, místní uzavřená muslimská společnost zahrne typickou arabskou pohostinností. Hodnoty zde zůstávají hluboce tradiční. První úspěch na cestě k demokratizaci přišel až v roce 2005, kdy kuvajtské ženy konečně dostaly právo volit a kandidovat do politických institucí.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: