HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: historická města Al-Wakrah, Al-Zubarah, metropole Doha s muzei a historickými památkami, staré pevnosti v Al-Zubarahu, zábavní park Alladinovo království.

Cestopisy z Kataru

Katar je arabský emirát rozkládající se na nevelkém poloostrově, který vyčnívá z Arabského poloostrova do Perského zálivu. Díky ropným nalezištím si místní obyvatelé užívají vysokou životní úroveň.

KATAR

Někdejší vlast chudých rybářů a lovců perel se proměnila ve velmi bohatý stát. Země začala udělovat víza teprve v roce 1989 a od té doby se rozvíjí její turistický ruch.

Zajímavosti v Kataru

Přírodní zajímavosti zde však na cestovatele nečekají, neboť většinu území Kataru pokrývá poušť. Proto se země hodí k návštěvě především pro ty, kdo tráví rádi dovolenou u hotelového bazénu či v luxusním hotelovém pokoji s klimatizací. Podnebí je tu velmi teplé a suché, čemuž odpovídá i sporé suchomilné rostlinstvo. Jen při pobřeží se rozkládají korálové útesy a močály. Podnikavější cestovatelé mohou obdivovat písečné duny, pouštní architekturu a starověké skalní rytiny.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: