Stručný průvodce

Co by vám nemělo v Jordánsku uniknout: skalní město Petra, Vádí Rum, historické město Madaba, potok Vádí Kharar, v němž křtil Jan Křtitel, antické rozvaliny v Gerase, koupel v Mrtvém moři, korály v Aqabě, křižácké hrady v Keraku a Shobaku.

Cestopisy z Jordánska

Většinu území Jordánska pokrývá kamenitá poušť. Známou oblastí je Jordánské údolí, jímž protéká proslulá řeka Jordán, která se vlévá do Mrtvého moře. Součástí státu byl do roku 1989 Západní břeh Jordánu, který dnes patří k Palestině. Jeho postoupení mělo přispět ke zklidnění situace v konflikty sužované oblasti. V Jordánsku se dodnes nacházejí tábory palestinských uprchlíků, kteří sem utekli během několika válek po vzniku samostatného Izraele.

JORDANSKO

Jordánsko je jednou ze zemí Blízkého Východu, kterou její doložená historie, strhující biblické příběhy i romantická postava Lawrence z Arábie činí jednou z nejzajímavějších destinací pro cestovatele. Bohužel právě poloha v politicky nestabilní oblasti, kde neustále kolísá napětí mezi Izraelem a arabským obyvatelstvem, mnoho lidí od návštěvy této země odrazuje. Bezpečnostní situace v samotném Jordánsku je však velmi dobrá, kriminalita je nízká. Před cestou je však dobré informovat se o aktuální situaci v regionu. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Jordánska.

MaainMaain

PetraPetra

Wadi_RumWadi_Rum

Zajímavosti v Jordánsku

Od počátku historie bylo Jordánsko zemí, kudy prošli proroci jako Abrahám, Mojžíš, Ježíš, Jan Křtitel, Mohammed. Jejich hluboká víra se odráží v mnoha místech, kde kázali a konali zázraky. V těchto lokacích byly provedeny výkopové práce a dnes jsou zpřístupněny návštěvníkům. Chloubou země jsou také dvě okázalé zajímavosti Blízkého Východu – starodávné město Nabatejců Petra a Vádí Rum.

Další fotky z Jordánska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: