HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

20. 1. 2021  Země se otevírá turistům. Po příletu již nemusíte absolvovat karanténu, ale stačí pouze negativní test ne starší než 72 hodin a další test po příletu na letišti za 28 JOD. Na výsledek se musí 2 hodiny počkat. Dále je potřeba platné cestovní pojištění a stažená aplikace AMAN. Poté už je pohyb po Jordánsku volný. Restaurace, hotely a všechna turistická zařízení i památky jsou otevřené.

14.10.2020 Cestovatelé musí mít negativní test (ne starší 120 hodin), vyplnit deklaraci o zdravotním stavu, následně je nutné podstoupit další test a 7-14-ti denní karanténu. Je nutné mít uzavřené zdravotní pojištění a mít stáhnutou aplikaci Aman Application a při příjezdu ukázat QR kód, získaný přes online registraci. Transit je zakázán.

Bezpečnost velmi dobrá, všude je policie, a lidé jsou hodní. Nejhorší co se může stát je krádež peněz z tašky.Politická rizika jsou spjatá s válkou v Sýrii, takže se vyhýbejte severu i uprchlickým táborům jak syrským, tak palestinským.

Doporučená očkování při cestě do Jordánska jsou žloutenka typu A a břišní tyfus. Očkování proti žluté zimnici se vyžaduje pouze od cestovatelů, kteří přijíždějí z oblastí výskytu této nemoci.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: