Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: trekking v horách mezi tradičního opevněnými vesnicemi, údolí Hadramaut, hliněné mrakodrapy v Šibámu, mešity v Zabidu, Marib, ruiny sábských chrámů Slunce a Měsíce, vesnice a svatyně Al Hoteib v pohoří Džebel Haraz, královské město Jibla, Sultánův palác v Sejúnu.

Cestopisy z Jemenu

Jemen leží na jihu Arabského poloostrova a sousedí se Saúdskou Arábií a Ománem. Náleží k němu též ostrov Sokotra v Arabském moři. Je to země několika klimat, v níž se nacházejí  vysoké hory, úrodné datlové háje, pouště, polopouště i dvě mořská pobřeží – u Rudého moře a Indického oceánu. Divoké a zároveň zabydlené jemenské hory s vesnicemi tyčícími se na hřebenech a okrajích srázů jsou ve světovém měřítku unikátní oblastí.

Jemen Wadi Hadramawt

Oblast dnešního Jemenu nazývali starověcí Římané Šťastnou Arábií, a to nejen proto, že byla nejúrodnější oblastí Arabského poloostrova. Přes jemenské vnitrozemí vedla totiž cesta jednoho z nejlukrativnějších obchodů starověku – obchodu s kadidlem a myrhou. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Jemenu.

Trh v ThulleTrh v Thulle

Thulla v nociThulla v noci

San´á - typický dům ve starém městěSan´á – typický dům ve starém městě

Zajímavosti v Jemenu

Země byla velmi dlouho izolována od okolního světa, a tak je dodnes vnímána jako živoucí muzeum arabské kultury a tradic. San’á byla počátkem 60. let posledním hlavním městem, které dosud nevykročilo ze svých středověkých hradeb. Města jsou plná nádherných mešit, paláců a zdobených domů. Milovníci pohádek si přijdou na své v oblasti Maribu s archeologickými vykopávkami a palácem princezny ze Sáby.

Další fotky z Jemenu si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: