HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

13.10.2020 Írán vyžaduje předložení negativního testu na covid. Rovněž byly zrušeny víza při příletu. Lze žádat pouze elektronicky. Jsou také požadovány detailnější informace o pobytu. Cestovatele je nutné upozornit, že Írán je velmi riziková země a její otevření je spíše politickou záležitostí.

Írán má stále pověst méně navštěvované a nebezpečné země, což je jeden velký omyl. Ve skutečnosti se tady budete cítit velmi příjemně a opravdu v bezpečí. Místní lidé jsou nesmírně přátelští a, jak jim káže muslimská vírá, také velmi pohostinní. Setkáte se s pozvánkami do rodinného kruhu, v horách vás rádi ubytují a nabídnou vám večeři. Ve velkých městech hrozí také minimální nebezpečí, budete-li dodržovat základní pravidla jako ve velkoměstech všude jinde na světě. Je důležité ctít islámská pravidla, dodržovat pravidla odívání a také pro nás běžného mezilidského kontaktu.

Zdraví

Mezi doporučená očkování patří brřišní tyfus, cholera, virová hepatitida A i B a tetanus. Místní zdravotnícká zařízení nejsou v nejlepším stavu, ale i tady najdete kvalitní soukromé kliniky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: