Covid, zdraví a bezpečnost

15. 11. ÍRÁN se znovu otevírá! Írán znovu začal vydávat turistická víza – poprvé od začátku pandemie. Podmínka je ukončené očkování a test před odletem.

26.11.2020 Do země se aktuálně za účelem turistiky cestovat nedá.

13.10.2020 Írán vyžaduje předložení negativního testu na covid. Rovněž byly zrušeny víza při příletu. Lze žádat pouze elektronicky. Jsou také požadovány detailnější informace o pobytu. Cestovatele je nutné upozornit, že Írán je velmi riziková země a její otevření je spíše politickou záležitostí.

Írán má stále pověst méně navštěvované a nebezpečné země, což je jeden velký omyl. Ve skutečnosti se tady budete cítit velmi příjemně a opravdu v bezpečí. Místní lidé jsou nesmírně přátelští a, jak jim káže muslimská vírá, také velmi pohostinní. Setkáte se s pozvánkami do rodinného kruhu, v horách vás rádi ubytují a nabídnou vám večeři. Ve velkých městech hrozí také minimální nebezpečí, budete-li dodržovat základní pravidla jako ve velkoměstech všude jinde na světě. Je důležité ctít islámská pravidla, dodržovat pravidla odívání a také pro nás běžného mezilidského kontaktu.

Zdraví

Mezi doporučená očkování patří brřišní tyfus, cholera, virová hepatitida A i B a tetanus. Místní zdravotnícká zařízení nejsou v nejlepším stavu, ale i tady najdete kvalitní soukromé kliniky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: