HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Stručný průvodce

V Indii na vás čekají starověké kultury, posvátné védy, světová náboženství, slavná Kámasútra, Buddha, ale také bollywoodské hvězdy, populární kriket, prudký rozvoj internetových technologií a největší slumy Asie.

Cestopisy z Indie

Mezi severem a jihem Indie jsou propastné rozdíly jak v geografických podmínkách, tak v počasí i kultuře. Úředními jazyky je hindštinaangličtina a dalších 21 jazyků!

Člověk by potřeboval celý život, aby dokázal poznat tak rozmanitou zemi plnou protikladů, jakou je Indie. V zemi na Indickém subkontinentu žije přes miliardu obyvatel, kteří tuto zemi činí druhou nejlidnatější na světě. Indie má nepřeberné bohatství historických a kulturních památek, zároveň je v současnosti druhou nejrychleji rostoucí ekonomiku na světě a vlastní jaderné zbraněPřečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Indie.

Zajímavosti v Indii

Při plánování cesty do Indie hraje důležitou roli počasí. Podnebí v severních a jižních regionech se výrazně liší, nicméně nejlepší čas pro návštěvu většiny míst je během chladnější části roku od listopadu do února. Samostatná Indie vznikla v roce 1947, kdy se od ní oddělily muslimské části Západního a Východního Pákistánu. Dodnes probíhá konflikt v oblasti Kašmíru, ke střetům různě dochází i v dalších regionech.

Co by vám nemělo uniknout

Indie je příliš pestrá země na to, aby bylo možné zmínit jen několik nejzajímavějších míst. Je rozmanitá, protikladná, překvapující, šokující, mnohobarevná, nikdy však nudná. Nemůžete k ní zůstat lhostejní.

Každý region Indie je typický svou kuchyní. N2které z receptů si můžete připravit i doma – inspirujte se třeba návody na tradiční pokrmy indické Keraly. V indických národních parcích můžete snadno pozorovat obrovské množsství pro nás exotických zvířat – třeba tygry. Za návštěvu stojí také posvátný zlatý chrám v Amritsaru, čajové plantáže v Darjeelingu, trekking v horách a nebo si třeba také vyzkoušejte pověstné cestování indickými drahami.

Další fotky z Indie si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: