Stručný průvodce

Maličký ropný sultanát je známý hlavně díky svému bohatému vládci. O titul nejbohatšího člověka na světě ho teprve nedávno připravil Bill Gates. Brunej leží na severozápadě ostrova Borneo v Indonéském souostroví.

Cestopisy z Bruneje:

Země se skládá ze dvou částí oddělených 30km pásmem malajské provincie Sarawak. Pobřeží země omývají vody Jihočínského moře. Většinu území sultanátu pokrývá hustá džungle. Jen malá plocha země je obdělávaná, proto musí být až 80 procent potravin dováženo (největší dováženou položkou ovoce je durian a u zeleniny houby). Západní Brunej je tvořena kopcovitými nížinami, ve východní části vystupuje z pobřežní nížiny vrchol nejvyšší hory Bukit Pagon.

BRUNEJ

Proto Brunej nabízí především přírodní zajímavosti. V několika rezervacích a národních parcích si můžete do sytosti užít deštného pralesa a obdivovat roztodivné rostlinné druhy a exotická zvířata, především všudypřítomné opice.

Zajímavosti v Bruneji

Brunej je bezpečnou destinací, jako v ostatních islámských zemích je ale potřeba respektovat určitá omezení v oblasti odívání, zejména u žen. Co by vám nemělo uniknout: Mešity Kiarong a Omara Alího Sajfuddína a vodní vesnice Kampung Ayer v hlavním městě Bandar Seri Begawanu, národní parky Sungai Liang, opičí království Pulau Ranggu a v Temburongu.

Další fotky z Bruneje si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: