Doprava

Místní dopravu obstarávají autobusy, půjčovny aut a taxíky. Veřejná doprava je spolehlivá a levná, ale je jí minimum a to jen v hlavním městě a jeho okolí. Městský autobus v hlavním městě stojí 1 dolar.

V Bandar Seri Begawanu je také 100 vodních taxi. Tyto motorové čluny vás zavezou kamkoliv za pár dolarů nebo si za 10-15 dolarů najměte loďku na hodinu, kdy stihnete objet pár zajímavostí v okolí.

Taxi v BSB jsou vidět jen tu a tam, večer je jediná šance, když vám je někdo zavolá telefonem (autobusy večer nejezdí už prakticky vůbec),

Do vzdálenějších oblastí se doporučuje pronájem vlastního automobilu, protože pravidelná veřejná doprava téměř neexistuje a autobusy odjíždějí, když jsou plné. Nájem auta si zajistěte raději dopředu, nechcete-li půl dne nebo den čekat, až někdo vrátí auto. Brunej není zrovna zařízen na návaly turistů.

Do malajských států Sabah a Sarawakje možné přeplout lodí, do Sarawaku také po zemi.

Do Temburongu jezdí každých 45 minut motorové loďky (6 dolarů) z terminálu (Ferry terminal) v centru BSB. Cesta trvá 45 minut a vede hezkými mangrovníkovými lesy, deltou řeky a jejím ústím do moře. První loď vyjíždí kolem 7 hodin, poslední kolem 17:00.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: