Stručný průvodce

Co by vám nemělo v Ázerbajdžánu uniknout: starobylá část metropole Baku, petroglyfy v Gobustánu (Qobustan), městečko Shemaka proslulé koberci a vínem.

Cestopisy z Ázerbájdžánu

Ázerbájdžán je země s velkým, zatím nevyvinutým turistickým potenciálem. Kaspické pobřeží nabízí pláže a sanatoria, štíty Kavkazu jsou velkou výzvou pro milovníky sportu. Vnitrozemí je historicky zajímavé díky nepřístupným hradům a dalším historickým stavbám. Nalezneme zde také mnoho kulturně – historických památek, např. petroglyfy – rytiny v pískovcových skalách staré několik tisíc let.

AZERBAJDZAN

Krajina mezi Kaspickým mořem a štíty Malého a Velkého Kavkazu je zemí paradoxů. Křižuje se zde chudoba s bohatstvím, mír s neklidem. Země disponuje velkými zásobami ropy, přesto její obyvatelé žijí leckdy v nuzných podmínkách, protože zisky z prodeje mizí na zahraničních kontech prezidentovy rodiny zvané Alijevovův klan. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Ázerbajdžánu.


Chlapi v Ázerbajdžánu se hrozně rádi fotí, navíc sami vymýšlejí takové pózy!Chlapi v Ázerbajdžánu se hrozně rádi fotí, navíc sami vymýšlejí takové pózy!

Qobustan - blátivé sopky (Ázerbajdžán)Qobustan – blátivé sopky (Ázerbajdžán)

Xinaliq u Quby (Ázerbajdžán)Xinaliq u Quby (Ázerbajdžán)


Zajímavosti v Ázerbájdžánu

Samostatný Ázerbájdžán vznikl po odtržení od bývalé SSSR v roce 1991 a hned od vzniku jej trápil konflikt o Náhorní Karabach, který není dořešen dodnes. Hlavní město Baku nicméně prožívá prudký rozvoj, neboť mnozí zahraniční investoři mají eminentní zájem o ázerbájdžánské zdroje ropy a zemního plynu, které se nacházejí v Kaspickém moři.Stará literatura je psána v perštině a celé umění je silně ovlivněno islámem. Ve městech vyhrává typická a všudypřítomná hlasitá islámská hudba, kolorit dotvářejí zvířata volně se potulující všude, kde je to jen možné.

Další fotky z Ázerbájdžánu si můžete prolédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: