Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: trek k hornímu toku Orinoka a v Andách, stolová hora Roraima, metropole Caracas, ostrov Isla de Margarita, Coro, horské město Colonia Tovar.

Cestopisy z Venezuely

Venezuela má pověst „nejyankeeovštější“ země Jižní Ameriky. Je spojením okouzlující tradiční kultury, krásné přírody a moderních turistických zařízení západního stylu. Nabízí nepředstavitelnou řadu turistických příležitostí, přesto je turisty zatím neprávem opomíjena a na své objevení teprve čeká.

Prosperitu zemi přinesly velké zásoby ropy, které zde byly objeveny počátkem 20. století. Bohatství nicméně zůstává úzké skupině obyvatel a Venezuela má nadále nefunkční sociální a vzdělávací systém a vysokou korupci. Samotný Caracas není zrovna nejbezpečnějším hlavním městem na zemi. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Venezuely.

Zajímavosti z Venezuely

Tato země v severní části Jižní Ameriky je především zemí kontrastů. Pobřeží Karibského moře na severu lemují nádherné pláže, na západě se táhne pásmo And se zasněženými vrcholky, na jihu se rozprostírá vlhká neprozkoumaná džungle. Zvláštní jsou tepui – stolové hory na východě. Typické jsou pro Venezuelu rozlehlé stepi zvané llanos s nedozírnými bujnými pastvinami rozkládajícími se mezi mnoha přítoky mohutné řeky Orinoco v centrální části země.

Další fotky z Venezuely si můžete prohlédnout v naší galerii.

Tipy cestovatelů: oskenovaná část posledního průvodce po Venezuele v angličtině http://www.lonelyplanet.com/shop_pickandmix/previews/south-america-venezuela-preview.pdf

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: