Doprava

Doprava do země

Obvyklý vstup do země je přes mezinárodní letiště v Caracasu. Množství mezinárodních letů do Venezuely v poslední době výrazně pokleslo.

Pozemní cestou jsou do země jen dva relativně bezpečné vstupy:- z Kolumbie přes město Cúcuta do venezuelského San Antonio de Táchira- z Brazílie poblíž města Santa Elena de UiarénNa těchto přechodech by neměly turistům s platnými doklady nastat žádné větší problémy.
Hlavní přechod mezi Kolumbií a Venezuelou na Karibském pobřeží není bezpečný a jeho použití doporučuji jen velmi zkušeným cestovatelům.

Doprava v zemi

Ve Venezuele je široká síť autobusů. Jejich ceny jsou velmi nízké. Před víkendy je vhodné si předem zarezervovat jízdenku. Pokud cestujete v období prodloužených víkendů, může se stát, že jízdenky bez úplatků nebo známých několik dní dopředu vůbec neseženete. V autobusech je často naplno puštěná klimatizace – nezapomeňte teplou mikinu!

Po městech můžete používat lokální autobusy nebo sdílené taxi. Sdílená taxi často obstarávají přepravu i na kratších vzdálenostech (cca do 100km) mezi některými městy.Při používání služeb taxi je třeba předem dohodnout cenu.

Bezpečnostní situace na silnicích je ve Venezuele kritická. Řada řidičů řídí pod vlivem alkoholu, nedodržují se dopravní předpisy. Reálná je i hrozba ozbrojeného přepadení, dokonce i na cestě z letiště do Caracasu.

S aktualizací online průvodce pomohl Honza Brotánek – www.dojizniameriky.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: