Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: Antropologické muzeum Sebastiána Eanglerta v hlavním městě Hanga Roa, ceremonální vesnice Orongo, vulkány Puna Pao, Rano Kau, Maunga Pukatikei a Rano Raraku.

Cestopisy z Velikonočního ostrova

Vnitrozemí je pokryto trávou, ale dříve zde byly husté lesy. Přelidnění vedlo před mnoha sty lety k ekologické katastrofě a vykácení všech vzrostlých stromů a následnému úpadku zdejší komunity. Evropané, kteří ostrov „objevili“ se setkali už jen se zuboženými a podvyživenými zbytky dřívější populace. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Velikonočního ostrova.

Zajímavosti z Velikonočního ostrova

Cestovatele na Velikonoční ostrov nepřitahuje příroda, jako spíš možnost na vlastní oči uvidět tajemné sochy moai, které jsou rozesety po pobřeží ostrova. Téměř celé území ostrova pokrývá Parque Nacional Rapa Nui, součást světového dědictví UNESCO. Hlavním centrem je městečko Hanga Roa, ve kterémbydlí téměř všichni obyvatele ostrova.  V Museo Antropológico Sebastián Englert se můžete seznámit s historií a kulturou Rapa Nui.

Další fotky z Velikonočního ostrova si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: