Peníze a ceny

Velikonoční ostrov, náležící k Chile, je dobře připraven na turistický ruch. Tedy veškeré zázemí pro turisty je na velice dobré úrovni. Bankomaty i směnárny, banky jsou běžně dostupné. Bankomatů je zde celkem pouze 5, ale samotný ostrov není až tak velký, takže na vzdálenosti mezi bankomaty to celkem stačí. Bankomaty jsou obvykle ve španělštině a zároveň v angličtině, někdy i v dalších jazycích jako italština a němčina.

Kreditní a debetní karty jsou akceptovány. Běžně v hotelech, půjčovnách aut, ve všech obchodech na letišti i supermarketech. V některých odlehlejších místech a menších restauracích je zapotřebí mít u sebe hotovost. K platbě kartou bývá připočítáván poplatek 7-12% z placené částky (je dobré se předem zeptat, jaký příplatek je účtován).

Obecně jsou ceny v Chile, tedy in a Velikonočním ostrově pro nás celkem výhodné a většinou nižší než v ČR. Nejlevněji se nakoupíte potraviny ve velkých supermarketech, v malých obchodech už s určitou přirážkou. Na ostrově najdete jak luxusní resorty a restaurace, tak malé rodinné hotely i restaurace i bary, podle toho se liší i ceny. V obchodech, kde je cena předem stanovena, se nesmlouvá.

Ceny ubytování se liší podle kategorie, kde se budete chtít ubytovat, najdete zde luxusní resorty s cenami přes 500 USD za noc,ale také menší velice příjemné hotely a hostely s cenami od 20 USD za noc a osobu, většinou s vlastní koupelnou a wc a se snídaní.

Za půjčení auta zde dáte od 30 USD za den, pokud si vystačíte s malým autem nejekonomičtější kategorie.

V běžné, průměrné restauraci se můžete naobědvat od 10 USD a navečeřet od 15 USD za osobu.

S aktualizací online průvodce nám pomohla Irena AndrlováCK Reina Travel.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: