Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: architektura hlavního města Montevideo a koloniální přístav Colonia, festival mimiky, jezdeckého umění a hudby v Tacuarembó, plážová střediska Atlántida, Píriápolis a rybářský přístav Port of Paloma.

Cestopisy z Uruguaye

Uruguay leží na jihovýchodě Jižní Ameriky při pobřeží Atlantského oceánu. V kontextu Latinské Ameriky lze Uruguay považovat za relativně bezpečnou zemí a jeden z nejvyspělejších států s velmi nízkou negramotností a dobrou dopravní sítí.

Většinu území tvoří nížiny a pahorkatiny, pobřeží je nízké, lagunovité, občas s močály. Podnebí je subtropické, vegetace stepní. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Uruguaye.

Zajímavosti z Uruguaye

Cestovatele láká zejména krásnými plážemi na pobřeží Mar del Platy či Atlanstkého oceánu. Na hranicích s Brazílií pak najdete několik atraktivních lagun. Nejznámější je Laguna Merín. Mnoho cestovatelů oceňuje architekturu hlavního města Montevidea a koloniální přístav Colonia. V místním námořním muzeu je vystaven vrak německého válečného křižníku Graf Spee, který byl na počátku druhé světové války potopen u Mar del Platy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: