Doprava

Mezinárodní letiště je vzdálené necelých 20 km od Montevidea. Námořní cesta z Evropy je možná, ale pro svou délku prakticky nepoužitelná. Po souši se dá do Uruguaje dostat ze sousedních zemí, například z Brazílie, odkud do Uruguaje jezdí luxusní autobusy s videem i občerstvením. Z argentinského Buenos Aires do Montevidea je možné také dojet lodí.

Místní letecká doprava je limitována a ne všude spojení funguje spolehlivě.

Jezdí se vpravo. Vezměte si sebou mezinárodní řidičský průkaz. Řidič by měl navíc na městské radnici (municipio) zažádat o řidičskou licenci platnou 90 dnů. Půjčovny vozidel včetně renomovaných zahraničních společností jsou hlavně v Montevideu a na letištích. Všeobecně se dá říci, že silnice na celém území Uruguaje jsou ve skvělém stavu, 80 procent z nich je s pevným povrchem. Během dešťů se však samozřejmě mohou vyskytnout problémy. Mnoho hlavních tahů, jako je například dálnice mezi Punta del Esta a Montevidem, má servisní stanice a odtahovými automobily a další zařízení. Vzhledem k vysokému počtu nehod musí být cestovatel za volantem opatrný, především ve městech a na dálnicích. Nepříjemností je špatné značení včetně přednosti v jízdě na křižovatkách a vysoká rychlost mnohých řidičů. Po setmění navíc především taxikáři a řidiči autobusů nerozsvěcují světla.[cut] Taxi s taxametrem jsou ve všech velkých městech a na letištích. V Montevideu a jeho předměstích zajišťují městskou hromadnou dopravu autobusy a trolejbusy.

Výborné služby cestovatelům zajišťují soukromé autobusové společnosti, které pokrývají úplně celou zemi. Jízdné je přijatelné a vozy čisté.

Uruguayská železnice má čtyři hlavní tratě, které spojují Montevideo s velkými městy. Neexistují sice klimatizované vozy, zato občerstvovací vozy jsou běžně k dispozici.

Lodní doprava nejezdí podle jízdních řádů, ale řeka Uruguay je splavná mezi městy Colonia a Salta. Řeka Rio Negre je splavná až k přístavu Mercedes. [/cut]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: