Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: deštný prales Tobago Forest Reserve, korálové útesy v zátoce Boccoo Bay, hlavní město Port of Spain, muzeum v pevnosti krále Jiřího a botanická zahrada ve Scarborough, Sunday School v Bucco, vodopády Argyle Waterall, Rainbow Waterfall a Twin River.

Cestopisy z Trinidadu a Tobaga

Sesterské ostrovy jsou vzájemně naprosto odlišné. Trinidad je hustě osídlený kvetoucí ostrov s kosmopolitním obyvatelstvem a nakažlivě veselou atmosférou, pořádá se zde nejdivočejší, nejhlučnější a nejpopulárnější karneval v Karibiku. Lidé tu stále hýří dobrou náladou a nedělají si s ničím starosti. Pravidelná party, která je největší na celém ostrově a odehrává se v neděli v Bucco, je známá pod názvem Sunday School.

St.Giles, Tobago

Jeho menší ostrovní „sestřička“ Tobago je naproti tomu nerozvinutou, klidnou, mírumilovnou oblastí s pomalu plynoucím životním tempem. Říká se, že když Daniel Defoe psal svého Robinsona, myslel právě na Tobago, a návštěvníci, kteří užívají odpočinku na zdejších plážích a prozkoumávají korálové útesy, věří, že našli jeden z posledních neporušených karibských rájů. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Trinidadu a Tobaga.

Zajímavosti z Trinidadu a Tobaga

Tobago je ostrov s dosud nedotčenou panenskou přírodou. Vydá – li se návštěvník na výlet do deštného pralesa Tobago Forest Reserve, bude si připadat skutečně jako v zemi, kam lidská noha nevkročila. Ostrov se může pochlubit několika překrásnými plážemi s bílým pískem a průzračnou tyrkysovou vodou, například ve Store Bay nebo u Pigeon Point, v okolí zátoky Boccoo Bay jsou nádherné korálové útesy. Horský hřeben ve vnitrozemí ostrova dosahuje výšky 620 m. Ostrov Trinidad byl kdysi součástí jižní Ameriky, ale postupem času se vytvořil kanál, který oddělil ostrov od Venezuely. Původní spojení s jižní Amerikou je dodnes viditelné – pohoří Northern Range je vlastně pokračováním pohoří na protějším venezuelském poloostrově Paría a jihozápadní výběžek Trinidadu má bohatá ložiska nafty a plynu stejně jako Venezuela. Pohoří Northern Range na severní straně ostrova se táhne od východu na západ ostrova a vytváří malebné pozadí hlavního města Port of Spain, nejvyšší vrchol Cerro del Aripo se vypíná do výšky 941 m. Zbytek ostrova zaujímají pláně, zvlněné kopce a mangrovníkové močály. Chloubou obou ostrovů jsou nádherné deštné lesy. Vnitrozemské oblasti oplývají množstvím exotického ptactva, motýlů a opiček.

Další fotky z Trinidadu a Tobaga si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: