Covid, zdraví a bezpečnost

19.10.2020 Vstup do země není možný.

Na Tobagu se můžete cítit naprosto bezpečně, třebaže obyvatelé Trinidadu budou tvrdit opak. Stejně tak na Tobagu se dozvíte, jak je nebezpečno na Trinidadu.

O východních předměstích Port of Spain se píše, že je tam po setmění velmi nebezpečno. Je pravda, že všechny obchody a restaurace tam mají mříže a zdi jsou osázené žiletkami a ostnatými dráty. Přesto se mi po setmění nikdy nic nestalo, ale obezřetnost a zdravý rozum jsou na místě. Velký pozor si dejte na asfaltovém jezeře na jihu Trinidadu, tam se může stát, že vás jezero pohltí a nikdo vám nepomůže. Je rozumné pronajmout si průvodce po jezeře.

Drobná kriminalita je na běžné úrovni. V nočních hodinách se doporučuje se vyhnout opuštěným místům (pláže, neosvětlené lokality). [cut]

Zdravotnická péče je zajišťována státními a soukromými institucemi. Kvalita péče soukromých zdravotnických zařízení je na vyšší úrovni. Ošetření bez předchozí úhrady nákladů může být odmítnuto. Kromě již zmíněné žluté zimnice se v zemi vyskytuje dengue a vzteklina. Zdravotní rizika: na plážích Tobaga rostou jedovaté stromy, na Trinidadu jsou zase jedovatí hadi.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: