Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: hlavní město Basseterre, město Charlestown, továrna na výrobu batikovaných látek v Old Road Town, pláže Frigate Bay, North a South Friar´s Bay a Turtle Bay a pevnost v národním parku Brimstone Hill Fortress.

Cestopisy ze Svatého Kryštofa a Nevise

Ostrovy Sv. Kryštof a Nevis jsou těmi nejospalejšími a nejklidnějšími místy v Karibiku a jednou z mála zemí, kde v ekonomice ještě převažuje zemědělství nad turistickým ruchem.

Charlestown, Svatý Kryštof a Nevis

Turisté ho ocení jako ideální místo pro odpočinek, kdy stihnou prozkoumat během dvou tří dnů všechny zdejší atraktivity a pak už mohu klidně lenošit na sluníčku. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Svatého Kryštofa a Nevise.

Pevnost Brimstone Hill, Svatý Kryštof a NevisPevnost Brimstone Hill, Svatý Kryštof a Nevis

Kostel, Svarý Kryštof a NevisKostel, Svarý Kryštof a Nevis

Zajímavosti ze Svatého kryštofa a Nevise

St. Kitts je podlouhlý, jeho délka je 37 km, šířka 11 km, a dominuje mu vznosná dřímající sopka Mt Liamunga. Jižní Nevis má kulatý tvar, je zelenější a v jeho centru se také tyčí sopka – Nevis Peak, kterou takto pojmenoval Kryštof Kolumbus – její vrcholek schovaný v bílých oblacích vypadá jako zasněžený (španělsky sníh se řekne „neive“). Na obou ostrovech chybí rozlehlé pláže, jsou tu spíš menší zátoky (Pinney´s Beach), ale mořské prostředí je zdravé, voda průzračná, jsou tu korálové útesy s barevnými mořskými houbami, korály, množstvím rejnoků, žraloků, úhořů a želv. K návštěvě láká i národní park Brimstone Hill Fortress, kde se nachází vojenská pevnost ze 17.a 18. století.

Další fotky ze Svatého Kryštofa a Nevise si můžete prohlédnout v naší galerii

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: