Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: národní park Centrale Suriname, národní park Brownsberg s jezerem a přehradní nádrží Brokopondo, hlavní město Paramaribo a synagoga ve vesnici Joden Savannah.

Cestopisy ze Surinamu

Surinam je skoro celý pokryt deštnými tropickými pralesy, jen ploché pobřeží je řídce obydleno a porostlé mangrovníky a pokryto močálovitou nížinou. Tato země nabízí nedotčenou přírodu, jako např. největší chráněné území deštného pralesa na světě a největší neobydlenou pralesní oblast světa národní park Centrale Suriname, který je na seznamu UNESCO.

Gigantické stromy lemují řeku, Surinam

K dalšímu přírodnímu bohatstvípatří nejrůznější vodopády na některé z mnoha velkých surinamských řek a národní park Brownsberg s jezerem a přehradní nádrží Brokopondo a ostrovem Tonka. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Surinamu.

Květena, SurinamKvětena, Surinam

Kvetoucí ostrůvky na řece Lucia, SurinamKvetoucí ostrůvky na řece Lucia, Surinam

Kobylka větší než dlaň, SurinamKobylka větší než dlaň, Surinam

Zajímavosti v Surinamu

V Surinamu žije polovina obyvatel v hlavním městě Paramaribo, kde naleznete zajímavé pozůstatky holandské architektury. Zajímavá je i vesnice Joden Savannah, kde se nachází nejstarší synagoga amerického kontinentu – osada byla již roku 1650 osídlena portugalskými Židy.

Další fotky ze Surinamu si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: