HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Peníze a ceny

V zemi je oficiální měnou surinamský dolar od roku 2004, která má bankovky v hodnotách 5, 10, 20, 50 a 100. Americké dolary a euro je možné vyměnit ve všech bankách, které se nachází ale pouze ve větších městech. Banky mají otevřeno od 8 do 14 hod. Nedoporučuje se měnit peníze kdekoli jinde. V bankách také najdete bankomaty, pouze tedy ve větších městech. Vesnické oblasti bankomaty nemají a také nikde neakceptují platební karty, pouze města jako Paramaribo a jen v dražších hotelech a restauracích. Také je možné obvykle platit v dolarech.

Obecně je lepší mít bankovky nižších hodnot rozdělené v menších obnosech na několika místech, tak aby při placení nebylo vidět více peněz pohromadě. Menší restaurace a obchody a na venkově akceptují pouze hotovost. Při platbě kartou vám bude většinou účtován příplatek v hodnotě 5-7% z placené částky, je dobré se informovat předem.

V zemi je obecně celkem levně. Slušné a čistě hotely se snídaní se pohybují v cenách již od 20 usd za osobu a noc se snídaní. Nicméně je dobré se jít předem podívat na pokoj a až poté platit. Najdete zde mnoho tradičních restaurací s velice chutným a čerstvým jídlem, ceny jsou samozřejmě dle kategorie restaurace, ale velice dobré tří-chodové menu k obědu můžete pořídit od 10 dolarů a k večeři od 15 dolarů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: