HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Peníze a ceny

Pokud se do Portorika vypravíte na vlastní pěst, rozhodně se nemusíte bát, že to vaší dovolenou nějak podraží. V Portoriku se platí americkými dolary, USD a ceny jsou srovnatelné se Spojenými státy americkými.

Portoriko je státem závislým na Spojených Státech a oficiální měnou je zde tedy americký dolar. Díky vlivu americké kultury je země protkána bankami, bankomaty a směnárnami, v tomto ohledu není problém s dostupností finančních služeb.
Stejně tak na většině místech jsou akceptovány platební karty společností Visa, MasterCard, American Express a DinersClub. Malé rodinné hotely, plážové bary a menší obchodníci samozřejmě vyžadují platbu v hotovosti.
Portoriko je relativně levná karibská země. Jednoduché ubytování lze najít od 25 usd/osobu i se snídaní. Hotely vyšších kategorií, s bazény, restaurací i dalšími službami jako masáže atd.se pohybují od 75 usd na osobu a noc.

Na aktualizaci online průvodce se podílela Irena Andrlová z CK Reina Travel.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: