Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: hlavní město Asunción, záplavová oblast Pantanal, vodopády Iguazú v rezervaci Yacutinga Lodge, přehradní nádrž Itaipú a jeskyně Modrého jezera v oblasti Bonito a jezuitské ruiny v povodí řeky Paraná.

Cestopisy z Paraguaye

Paraguayská republika leží ve středu Jižní Ameriky. Většinu povrchu země tvoří nížiny, na východě sem zasahuje Brazilská vysočina. Podnebí je tropické, rostlinný kryv tvoří převážně savany, na severu suchá step, na východě tropické pralesy. Dopravní síť je řídká.

Mezi cestovatelská lákadla země patří bezesporu příroda a fauna, která v ní žije. Zejména oblast Chaco je jednou z nejdivočejších v této části regionu. Za vidění stojí území řek a jeskyní Bonita a samozřejmě největší záplavová oblast světa Pantanal. Světovým unikátem jsou vodopády Iguazú vRezervaci Yacutinga Lodgeale také třeba ohromná přehradní nádrž Itaipú. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Paraguaye.

Zajímavosti v Paraguayi

V Paraguayi se nachází architektonicky nejstarší města na celém kontinentu, atmosféru z dob kolonizace si zachovalo částečně hlavní město Asunción. V řadě míst jsou pozůstatky bývalých jezuitských misiíSanta María, Santa Rosa, Nuestra Seňora de Loreto, San Cosme y Damián, San Ignacio Guazú nebo třeba Jesús. To jsou jména jen některých z takzvaných jezuitských redukcí, kamenných sídel uprostřed džungle.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: