HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Doprava

Cestovat pronajatým autem je tu skvělý způsob cestování, pokud jste trochu dobrodruzi, nevadí vám občas hledat cestu a projíždět neupravenými cestami. Je lepší si pronajímat 4×4 auta. Také je dobré se vždy ujistit, na co všechno se vztahuje pojištění auta zahrnuté v tarifu pronájmu. Většinou se jedná pouze o základní pojištění s vyšší spoluúčastí v případě nehody. Slušnější autopůjčovny vás na to upozorní a doporučí vhodné připojištění.

Všechny taxi by měly mít taxametr, pokud ho nemají je lepší se tomuto taxi vyhnout. Při delších vyjížďkách lze dohodnout s řidičem paušální sazbu.
Autobusová síť relativně dobře propojuje Paraguay. Kvalita autobusů velice kolísá mezi těmi luxusními s klimatizací a TV a mezi těmi otlučenými, téměř historickými, kde se cestuje tzv. „na sardinky“. Cena jízdenky odpovídá kvalitě autobusu.

Ohledně letecké přepravy – místní přelety jsou předražené a navíc stejně propojují pouze Asunción a Ciudad de Este, dále některá blízká města ze sousední Brazílie.

Jezdí se vpravo. Pro řízení osobního automobilu by vám měl stačit náš řidičský průkaz, jistější je však průkaz mezinárodní. Pronájem automobilů je možný u mnoha soukromých společností a cestovních kanceláří. Rychlostní silnice spojuje Asunción s vodopády Iguazú, cesta trvá šest hodin.

Na aktualizaci online průvodce se podílela Irena Andrlová z CK Reina Travel.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: