HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

30. 6. Lidé z Česka od 1. 7. nebudou moci kvůli šíření nakažlivějších variant koronaviru cestovat do Parguaye.  Lidé do této země mohou podle ministerstva zdravotnictví odjet jen v nezbytně nutných případech a cestu musí předem ohlásit ministerstvu zahraničí. Opatření platí do 31. července. 

25.11.2020 Pro vstup do země je nutný negativní test (ne starší 72 hodin), vyplněný dotazník 24 hodin před příletem a z něj získaný QR kód, a pojištění pokrývající covid.

19.10.2020 Cestovatelé mají vstup do země zakázán.

Obecně je Paraguay bezpečná země, především se to týká venkova. Ve městě Ciudad de Este je potřeba být opatrnější, stejně tak v některých částech Asunciónu. Po setmění je třeba nechodit o samotě, nevycházet mimo turistické centrum, nenosit výrazné šperky a drahé hodinky, lepší je mít u sebe pouze kopii pasu a peníze schované. V ostatních částech země je relativně bezpečně.

Co se zdraví týče, v Paraguaji se nachází několik soukromých nemocnic, které se svou úrovní vyrovnají evropským nemocnicím. V zemi se občas vyskytuje horečka dengue, nikoli malárie. Je vhodné mít s sebou (na sobě) stále nějaký repelent. Vodu je lepší pít pouze balenou s nepoškozeným uzávěrem.

Na aktualizaci online průvodce se podílela Irena Andrlová z CK Reina Travel.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: