Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: tropický les a mořské výstavní centrum v Panama City, Pipeline road v národním parku Soberania, přírodní rezervace Punta Patino a Darién, pozorování mořských želv na ostrově Bastimentos Island Marine, spoku Volcán Barú, korálové útesy a bohatý podmořský život na ostrově Coiba Island.

Cestopisy z Panamy

Panamská republika leží ve Střední Americe mezi Tichým oceánem a Karibským mořem. Na západě země jsou poměrně vysoké hory, velkou část území zabírají nížiny. Podnebí je tropické vlhké, rostou tu stálezelené tropické lesy, na sušším jihozápadě savany.

Panama má mnoho překrásných ostrovů jak na karibské, tak na pacifické straně. Nejproslulejším je souostroví San Blas a Bocas del Toro. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Panamy.

Zajímavosti v Panamě

Panama je známá především Panamským průplavem, 80 kilometrů dlouhým umělým příkopem mezi Atlantikem a Pacifikem. V zemi se nachází nádherné pláže a ostrůvky, jezera, zajímavé přístavy i tropické deštné pralesy s nejrozmanitějšími druhy ptactva a divoké zvěře. V Panamě se nachází množství národních parků a přírodních rezervací. K návštěvě lákají, přírodní rezervace Punta Patino, Darién a národní park Soberania, kde se můžete projít po světově proslulé Pipeline road, lesní cestě, která vede 27km krásným primárním deštným pralesem. 29% rozlohy země je chráněno. Cestovatelé tvrdí, že potápění a pozorování ptáků je v Panamě jedno z nejlepších na světě. Návštěvníky do Panamy láká i největší místní karneval, který začíná každoročně víkend před popeleční středou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: