Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: pláže na ostrově Svatý Martin, pozorování plameňáků na ostrově Bonaire, hlavní město Willemstad, podmořský park, jeskyně a národní park Christoffel National Park na ostrově Curaçao.

Cestopisy z Nizozemských Antil

Zjednodušeně se dá říci, že Nizozemské Antily jsou tvořeny dvěma geograficky odlišnými skupinami ostrovů. Severní skupinu tvoří ostrovy Sint Maarten, Saba, Sint Eustatius – Statia, které patří ke skupině severních, závětrných Malých Antil. Jižní skupina je tvořena ostrovy Bonaire a Curaçao, které náleží k tzv. souostroví ABC (Aruba, Bonaire, Curaçao), nacházejícímu se v jižním Karibském moři, v těsné blízkosti venezuelskéko pobřeží.

Na rozdíl od Aruby, která má od roku 1986 status samostatného území pod nizozemskou korunou, jsou Nizozemské Antily samosprávným celkem, podobně jako místní samospráva v Nizozemsku. Správní centrum mají ve městěWillemstad na Curaçau. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Nizozemských Antil.

Zajímavosti z Nizozemských Antil

Severní ostrovy jsou rozlohou sice menší, zato ale členitější a poskytují nádherný rozhled na okolní ostrovy závětrných Malých Antil. Nejdominantnějším a nejvyhledávanějším je jistě ostrov Svatý Martin s mezinárodním letištěm Princess Juliana Airport na písečném břehu ohromné laguny Grand Etang de Simsonbaai. Zajímavostí je, že středem laguny i celého ostrova procházíhranice, která jej rozděluje na severní, francouzskou a jižní, holandskou část. Návštěvníci mohou využít nepřeberného množství restaurací, barů a nočních podniků, jak v okolí laguny, tak i v hlavním městě Philipsburgu k zábavě a odpočinku. Nezapomenutelným zážitkem bývají Philibsburské karnevalové průvody jednotlivých základních škol.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: