Základní fakta, víza a mapa

Celý název República de Nicaragua (Nikaragujská republika)
Hlavní město Managua
Populace 5570129 obyvatel
Hustota zalidnění 43 obyvatel/km2
Rozloha 129494 km2
Nejvyšší hora Mogotón (2438 m. n. m.)
Úřední jazyk španělština
Měna córdoba oro (NIO) = 100 centavos
Nezávislost 15. září 1821
České velvyslanectví

Nikaragua nemá v ČR efektivní zastoupení, velvyslanectví Nikaraguy pro ČR sídlí ve Vídni (Embajada de Nicaragua, Ebendorferstrasse 10/3/12, A-1010 Vienna.

České velvyslanectví v ČR

Příslušný zastupitelský úřad pro Nikaraguu sídlí v San José (Kostarika) a jeho teritoriální působnost zahrnuje kromě Nikaraguy také Kostariku, Panamu, Salvador, Honduras a Belize. Velvyslanectví ČR v Kostarice: Embajada de la República Checa, 75mts Oeste de la Entrada Principal del Colégio Humboldt, Rohrmoser, San José, Costa Rica. V Nikaragui dále sídlí Honorární konzulát ČR: Consulado Honorario de la República Checa, Carretera Sur km 11 contiguo al tanque INAA, Managua, Nicaragua.

Vízová povinnost Ke vstupu do Nikaragui je vyžadován pas s platností nejméně šest měsíců. Při cestě automobilem nebo jiným motorovým vozidlem jsou vyžadovány řidičský průkaz, doklad o vlastnictví automobilu či motorového vozidla a lodní konosament v případě cestování lodí. Dne 6. května 2004 byla v San José uzavřena Dohoda mezi vládou České republiky a vládou Nikaragujské republiky o zrušené vízové povinnosti pro držitele cestovních pasů (vstup v platnost dne 5. června 2004). Dohoda umožňuje od data vstupu v platnost držitelům platných českých cestovních pasů vstupovat na území Nikaragujské republiky a přechodně tam pobývat bez víz nejdéle tři měsíce, není-li účelem pobytu výkon výdělečné činnosti. Dobu pobytu v Nikaragui lze prodloužit na imigračním úřadě. Přihlašovací povinnost neexistuje. Při odletu ze země je třeba uhradit letištní poplatek ve výši 5 USD