HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

13.10.2020 Cestující musí mít negativní test na covid a musí se před příletem zaregistrovat v online formuláři.

Bezpečnostní situace v Kolumbii se v poslední době zcela zásadně zlepšila a bezpečnost ve většině Kolumbie je srovnatelná se situací v dalších jihoamerických zemích (Peru, Ekvádor). Mnohé informace o Kolumbii z oficiálních zdrojů jsou bohužel zastaralé a nepřesné. Je proto potřeba myslet hlavou, zbytečně se nebát a na cestě dodržovat základní bezpečnostní pravidla.

Největší nebezpečí na turisty číhají ve větších městech. Běžné krádeže jsou na denním pořádku. Pokud se zatouláte do nebezpečných čtvrtí nebo pohybujete v nočních hodinách v neosvětlených osamělých uličkách, hrozí riziko ozbrojeného přepadení. Rizika snížíte nenápadným oblečením, noste s sebou jen minimum cenností, pouze kopii pasu a v peněžence, ze které vyndaváte peníze, méně hotovosti. Pokud se stanenete obětí násilného přepadení, poslouchejte a plňte pokyny násilníků – pak se obvykle přepadení obejde bez újmy na zdraví!

Na druhou stranu nečekejte ozbrojené lupiče za každým rohem, i v centru Bogoty se budete přes den cítit příjemně a bezpečně. Spíše pozor na kapsáře a drobné zlodějíčky využívající klasických triků.

Kolumbijský venkov a jeho turistická část je oproti velkoměstům mnohem klidnější, bezpečný a plný příjemných lidí, kteří s vámi budou rádi komunikovat. Na mnoha místech se budete cítit nejen příjemně, ale doslova jako doma. Lidé jsou úslužní, přátelští a milí.

K únosům turistů dnes již dochází jen velmi výjimečně, spíše vůbec.

Při přístupu do neturistických míst je vždy potřeba komunikovat s místními a dbát jejich pokynů. Řada oblastí v Kolumbii je pod kontrolou různých ozbrojených skupin a přístup do nich je téměř nemožný a velmi nebezpečný. Situace je ale s posledními lety stále jasnější.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: