Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: hlavní město Georgetown s Národním muzeem Kajmanských ostrovů, želví farma v Grand Cayman, botanická zahrada Queen Elizabeth II a město rejnoků Stingray City.

Cestopisy z Kajmanských ostrovů

Malé souostroví v Karibiku asi 160 km jižně od Kuby. Pro Evropu je objevila 4. výprava Kryštofa Kolumba 10. května 1503. Původně byly spravovány z Jamajky (jako dependence). Po osamostanění Jamajky v roce 1962 se dostaly pod přímou správu Velké Británie. Kajmanské ostrovy jsou známy především jako země se zvláštním daňovým režimem, díky tomu je zde registrovaných přes 500 bank. Také se zde zakládají společnosti, partnerství a smlouvy.

Karneval na Kajmanských ostrovech

Kajmanské ostrovy jsou nejen centrem mezinárodních peněžních služeb, ale díky barevným korálovým útesům a křišťálově jasné barvě moře, která umožňuje sledování bohatého podmořského života, jsou jedním z nejvyhledávanějších potápěčských cílů na světě. Bankéři a potápěči objevili toto souostroví již dávno, ale ostatní turisté začali jezdit na tyto barevné ostrovy teprve v posledních letech, a proto tu vznikla řada moderně vybavených ubytovacích zařízen. Souostroví je tvořeno třemi ostrovy – Grand Cayman, Cayman Brac a Little Cayman o celkové rozloze 259 km². Hlavním městem je George Town na ostrově Grand Cayman se 16 000 obyvateli. Hospodářství ostrovů se rozvíjí díky turistickému ruchu a mezinárodnímu peněžnímu trhu. Téměř všechny světové významné bankovní instituce jsou zde přítomny jako pobočky nebo reprezentace. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Kajmanských ostrovů.

Zajímavosti z Kajmanských ostrovů

Kajmanské ostrovy jsou řídce osídlené, téměř ploché, místy i bažinaté. Jsou lemovány skutečně nádhernými plážemi, z nichž nejproslulejší je Seven Mile Beach, dlouhý pás bílého písku podél zátoky West Bay na největším z ostrovů – Grand Cayman. Na tomto ostrově je více rušno, je civilizovanější, zatímco Cayman Brac je divočejší, charakteristickými rostlinami jsou kaktusy a orchideje. Tady i na třetím ostrově, Little Cayman, je několik pěkných pláží a výborné podmínky k potápění – průzračná voda, korálové útesy, podivuhodně zbarvené rostliny i mořští živočichové. Na ostrovech je několik národních parků s neobvyklými druhy ptactva i rostlin. Nejvzácnějším zde žijícím živočichem je kajmanská modrá iguana, vlastně druh dinosaura.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: