Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout:  Mayská památka Copán,  biosférická rezervace Río Plátano, přírodní rezervace Punta Sal a Punta Izopo, jezero Lago de Yojoa, městečko Tela a botanická zahrada Lancetilla a ostrovy Islas de la Bahía.

Cestopisy z Hondurasu

Koloniální architektura z dob španělské nadvlády, krásné karibské pláže, kokosové háje i archeologická naleziště – to je středoamerický Honduras. Jeho území bylo v minulosti jedním ze středisek mayské civilizace. U pláží rostou Mayi uctívané mohutné „stromy světa“ ceiba, které sjednocovaly 13 rájů povrchu země a 9 úrovní podsvětí, v symbolickém tvaru kříže. Mayské legendy o stvoření světa se nápadně podobají témuž výkladu z bible.

A tak není divu, že většina původních obyvatel bez problémů přijala křesťanství za své vyznání. Na slavnou dobu mayské civilizace se zajeďte podívat do severní části země na Cópa Ruinas. Zavidění stojí i karnevalové šílenství v Ceibě, které se koná každý třetí týden v květnu. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Hondurasu.

Zajímavosti v Hondurasu

Honduras se nachází ve Střední Americe. Pobřeží je omýváno Karibským mořem a Tichým oceánem. Povrch země je z více než 4/5 hornatý s vysokými pásmy Kordiller. V nižších polohách jsou travnaté i křovinaté savany, na svazích hor deštné pralesy. Jeden z posledních tropických deštných pralesů ve střední Americe se nachází v povodí Río Plátano.

Další fotky z Hondurasu si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: