Peníze a ceny

V zemi je oficiální měnou honduraská lempira, která má bankovky v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 a 500. Ve všech bankách v Hondurasu je možnost vyměnit dolary za lempiry a euro ve většině bank. Banky mají otevřeno všední dny od 9 do 17h. V bankách také najdete bankomaty, stejně jako v obchodních centrech ve větších městech.

Většina obchodníků akceptuje platební karty Visa a MasterCard, méně často American Express. Také je možné platit v dolarech, ale je lepší mít bankovky nižších hodnot a také mít peníze rozděleny v menších obnosech na několika místech tak, aby při placení nebylo vidět více peněz pohromadě. Menší restaurace a obchody a na venkově akceptují pouze hotovost.

Při platbě kartou vám bude většinou účtován příplatek v hodnotě 5-7% z placené částky, je dobré se informovat předem.
V zemi je obecně velice levno. Slušné a čistě hotely se snídaní se pohybují v cenách již od 20 usd za osobu a noc se snídaní. Nicméně je dobré se jít předem podívat na pokoj a až poté platit (většinou se platí předem).
Najdete zde mnoho tradičních restaurací s velice chutným a čerstvým jídlem, ceny jsou samozřejmě dle kategorie restaurace, ale velice dobré tříchodové menu k obědu můžete pořídit od 10 dolarů a k večeři od 12 dolarů.

Na aktualizaci online průvodce se podílela Irena Andrlová z CK Reina Travel.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: