Doprava

Silniční síť v Hondurasu se za posledních 10 až 15 let výrazně zlepšila, nicméně ne ve všech oblastech. Při cestování se setkáte s nezpevněnými silnicemi na mnoha místech.

Železniční síť Hondurasu slouží především nákladní dopravě, byla také vybudována firmami, které se zabývají vývozem banánů.
V zemi najdete celkem 6 přístavů, ale pouze dva, La Ceiba, Roatan a Tela, jsou určeny i pro turistický ruch. Zbylé tři jsou čistě obchodní přístavy. V turistických přístavech je zázemí pro zastávky velkých výletních lodí.
V Hondurasu jsou 4 turistická / mezinárodní letiště, zejména Ramon Vileda Morales a Toncotin mají přímé lety do Miami, Houstonu a dalších středoamerických měst.

Městská doprava se výrazně zlepšila na konci minulého století, lépe řečeno byla zorganizována a to ve velkých městech. Je vlastněna pouze soukromými společnostmi a honduraské autobusy jsou v podstatě dovážené ojeté autobusy z USA, které ale stále ještě splňují základní bezpečnostní parametry.
Ve městech najdete taxi, které by měly využívat taxametry, ale ne vždy se tak děje. Je bezpečnější si nechat v hotelu/restauraci zavolat taxi ověřené firmy a domluvit částku za jízdu předem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: