Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: rušný život na Marché de Fer v Port-au-Prince, trhy ve městě Jacmel a nedaleké vodopády Bassins Bleu, pevnost Citadele a mořské scenérie v Cap Haïtien, národní park Parc National Macaya a piniové lesy v Parc Nacional Forêt de Pines.

Cestopisy z Haity

Haiti leží v západní části ostrova Hispaniola ve Velkých Antilách mezi Kubou a Portorikem, sousedí s Dominikánskou republikou. Komplikovaná politická situace a chudoba země (nejchudší stát na západní polokouli) jsou známy, ale málo se ví o této zemi z hlediska turistiky a kultury.

Jazyk, tanec a hudba místních obyvatel, koloniální architektura, speciality haitské kuchyně a příroda, kde neexistují místa pro masovou turistiku, ale naopak zbytky pralesa, to vše by mělo být pozvánkou pro cestovatele, kteří hledají dobrodružnou cestu a možnost poznat nové kraje a zvyky. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Haity.

Zajímavosti z Haiti

Jméno Haiti pochází z jazyka Arawaků a znamená „hornatá země“, což samo o sobě charakterizuje povrch země. Hory zabírají 60% povrchu – na jihu je pohoří Massifde la Hotte s nejvyšší horou Pic Macaya (2347m), ze západu na východ se táhne Massif de la Selle s nejvyšším vrcholem Pic de la Selle (2674m) a konečně na severu je podivuhodné pohoří Chaine du Bonenet. Mezi jednotlivými pohořími je několik úrodných údolí, ale určitá část země je suchá a neúrodná. Na návětrných svazích hor rostou deštné pralesy, v nižších polohách se můžete setkat se savanami a ostnatými křovinami.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: