Doprava

Příjezd a odjezd:

Na Haiti se dostanete buď některým z mezinárodních letů na jediné mezinárodní letiště v zemi, které se nachází v Port au Prince. Také se sem můžete dostat po zemi ze sousední Dominikánské Republiky, což může být komplikované, jelikož dominikánské auto vás nepoveze za hranice, ale pouze na hranice Haiti. Zde byste museli mít domluvený transfer, který by na vás na hranicích čekal, jinak je doprava z hranic do země Haiti opravdu více než složitá.

Doprava v zemi:

Je doporučeno zde absolvovat pouze nutné přejezdy z místa na místo odkud kam je potřeba se dostat. Řídit zde vlastní / půjčené auto je dost nebezpečné. Tamní silnice i vozidla se nachází ve velice žalostném stavu a nedokonalá silniční síť způsobuje velké zácpy.

Pokud se potřebujete po Haiti dopravovat z místa na místo, nejlepším řešením bývá pronájem vozidla s řidičem, který zdejší prostředí zná a orientuje se lépe. Tento pronájem auta s řidičem je možné udělat již na letišti pes nějakou místní agenturu, které tam své služby nabízejí.

Na Haiti sice najdete i taxi, které bývají vybaveny taxametry, ale téměř vždy je vše falešné a při kladení odporu při konečném placení přemrštěné částky, byste se mohli dostat do vážných problémů (oloupení, okradení a zanechání za městem apod.)

Na Haiti také funguje něco jako linková doprava pro místní obyvatele. Vesměs jsou to ty nejotlučenější dodávky, které zde uvidíte. Z velké většiny se jedná o nelegální práci majitelů těchto dodávek. Auta nejsou atestovaná pro linkový provoz, nemají ani nejzákladnější bezpečností vybavení, o pravidelných kontrolách vozu nemluvě. Nedoporučuje se těmito vozy cestovat ani těm nejdobrodružnějším a nejotrlejším cestovatelům.

Nefunguje zde žádná místní letecká společnost ani vlaková sít a lodě, které slouží místním rybářům jsou v katastrofálním stavu.

S aktualizací online průvodce nám pomohla Irena AndrlováCK Reina Travel.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: