Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: hlavní město Georgetown, Marshallovy vodopády a město Bartica, vodopády v Kaiteru na řece Potaro, trek stepí Rupununi v blízkosti  Lethemu, kde se nachází početné indiánské vesničky.

Cestopisy z Guyany

Guyanská republika leží na severovýchodě Jižní Ameriky u pobřeží Atlantského oceánu. Velkým lákadlem země je příroda – deštné pralesy, rozsáhlé savany a v nich oceloti, tapíři, nejrůznější druhy ptáků, opice, létající ještěrky a další zvířata. Je tu hustá říční síť s četnými peřejemi. Vodopády Kaieteur jsou atrakcí číslo jedna v celé zemi – voda zde přepadává z výšky 250 metrů.

V posledních letech se tu stává populární ekoagroturistika. Hlavní město je postaveno stejně jako ostatní jihoamerické města v koloniálním stylu a je nejzachovalejším dřevěným městem v Karibiku. Najdete tu nejvyšší dřevěnou katedrálu na světě, indiánská tržiště, jazzové bary i překrásné tropické botanické zahrady. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Guyany.

Zajímavosti v Guyaně

Guyana má rovníkové podnebí – vlhké a horké. Vnitrozemí vyplňuje pahorkatina, pobřeží je nížinné močálovité. Na jihu a západě se rozkládá Guyanská vysočina. Guayana je zemědělský stát s nízkou životní úrovní. V zemi je akutní nedostatek léků, proto doporučujeme přivézt s sebou dostatečnou zásobu léků včetně antimalarik. 

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: