Doprava

Na kratší vzdálenosti můžete cestovat relativně dobře taxíkem. Všechny taxi musí mít žlutou barvu, dle platných předpisů země, (pokud vám nabízí odvoz některé auto bez této barvy, jistě se nejedná o legální taxi a není doporučeno s ním odjet). Co se cen týče, nedůvěřujte příliš taxikářům ani v této zemii, taxametry se příliš nepoužívají, je výhodnější domluvit si cenu za váš transfer předem. Taxi by mělo stát přibližně 1 usd za km.

V hlavním městě Georgetown soukromé společnosti provozují městskou dopravu malými minibusy. Obvykle tyto společnosti mají povolení provozovat transport po celé zemi a společnosti mají vlastní systém rozdělení zón, kde která operuje. Většina zastávek je označena, nicméně v Guyaně existuje mnoho tzv. virtuálních zastávek, které se odvíjí od domluvy s konkrétní společností,která operuje v dané zóně. Pokud byste se nacházeli na odlehlejším venkově bez pravidelných spojů, v hotelu nebo i ve vašem ubytování v soukromí vám budou umět takovýto odvoz domluvit. Můžete se spolehnout tak na 80%, že pro vás přijedou.

Další možností je zapůjčení auta, na letišti nebo v Gerogetownu. Ceny jsou srovnatelné s těmi evropskými. Nicméně mnoho silnic je rozestavěných nebo ještě bez asfaltu, v období dešťů jsou hůře sjízdné, v období sucha dost prašné.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: